چگونه-پاور-بانک-مناسب-تهیه-کنیم؟

چگونه پاور بانک مناسب تهیه کنیم؟

برای خرید پاور بانک بسیاری از ذهن ها به سوی خرید پاور بانک هایی با ظرفیت بالا و قیمت خاص می رود. اما بهتر است بدانید برای خرید یک محصول مناسب که طول عمر زیاد، کیفیت عالی و کارایی مناسب برای کار کرد روزانه شما داشته باشد نیازمند این است که چند نکته را در نظر بگیرید تا از خرید خود راضی باشید و ضرری به دستگاه های هوشمند خود وارد نسازید.

کیفیت باتری‌های استفاده ‌شده

کیفیت باتری استفاده شده در پاور بانک بسیار مهم بوده چرا که پایه اصلی ساخت پاور بانک براساس باتری استفاده شده در آن کیفیت، کارایی و طول عمر دستگاه را مشخص می کند به همین دلیل پاوربانک های با کیفیت به نسبت قیمت بالا تری از پاور بانک های با ظرفیت مشابه خود دارند.

ظرفیت اسمی

در پاوربانک شاهد ظرفیت اسمی مختلفی هستیم. برای مثال یک پاوربانک ۲۰ هزار میلی‌آمپری ۲۰ هزار ظرفیت اسمی دارد. و یک پاوربانک ۱۳۴۰۰ میلی‌آمپری ۱۳۴۰۰ ظرفیت اسمی دارد

قابلیت حمل

وزن هر پاور بانک بسته به ظرفیت باتری استفاده شده در داخل پاور بانک متغیر است بنابر این هر چه ظرفیت اسمی یک پاوربانک بالاتر باشد وزن آن نیز افزایش یافته پس اگر شما ساعات طولانی را مشغول رفت آمد هستین و نمی خواهید برای حمل دچار معضل شوید بهتر است پاور بانک هایی با ظرفیت ۱۰ هزار میلی آمپر انتخاب کنید. اما اگر وزن بالا برای شما دردسر ساز نیست می توانید محدوده ی انتخاب خود را گسترش داده و به پاور بانک هایی با ظرفیت بالا تر نیز مثل ۲۶۸۰۰ فکر کنید.
Power Bank
anker

عمر پاوربانک و نحوه نگهداری

پاوربانک وسیله‌ای الکترونیکی است و نحوه نگهداری پاوربانک نیز بسیار مهم است تا ضربه و شوک به آن وارد نشود. همچنین نباید پاوربانک را در محیط‌های بسیار گرم و بسیار سرد نگهداری کرد، چراکه باعث از بین رفتن سلول‌های باتری آن می‌شود. یک پاوربانک در صورت استفاده صحیح به اندازه ۱۰ تا ۲۰ هزار بار شارژ و دشارژ، بسته به کیفیت باتری‌های استفاده‌شده در آن، عمر دارد. گفتنی است که بهتر است هر چند هفته یکبار از پاوربانک خود استفاده کنید و باتری آن را به طور کامل خالی کنید و سپس آن را شارژ کنید تا به سلول‌های باتری صدمه وارد نشود.

خدمات پس از فروش

هر فرد برای اطمینان از خرید خود نیاز به پشتوانه شرکت از محصول را دارد. در حالی که تعداد محدودی از پاور بانک ها در بازار خدمات پس از فروش دارند و این در حالی است که شرکت دکانت گارانتی یک ساله برای محصولات خود قرار داده تا در صورت هر گونه بروز مشکل در باتری یا موارد دیگر می توانید یک پاور بانک نو از گارانتی تحویل بگیرید.

anker

برند و کارخانه سازنده

برند های ناشناخته زیادی از لوازم الکترونیکی با قیمت های متفاوت وارد بازار ایران شده اند که اغلب این محصولات به سفارشات شرکت های مختلف از سازنده های دیگر می باشد. بهتر است به این برند ها اعتماد نکنید تا از خرید خود پشیمان نشوید. محصولات انکر از بهترین برند سازنده پاور بانک، هاب، پورت ها و کابل ها با چیپست ساخت آمریکا می باشد. که شرکت دکانت فروش انحصاری آن را به عهده دارد. به دیلل سود بالای لوازم جانبی در ایران تنوع بسیار زیادی در برند های مختلف به سمت آن کشیده شده اند که پاوربانک ها نیز از این تنوع بی بهره نبوده و چند صد برند در ایران به صورت رسمی و غیره رسمی مشغول کار هستن اگر شما قصد خرید پاوربانک باکیفیت و مطمئن دارید، بهتر است به گزینه‌های پیشنهادی انکر نگاهی بیندازید.