پوستر دیواری سه بعدی

پوستر دیواری سه بعدی

هر کس برای ایجاد خانه دلنشین و محل کار دلخواه خود که از آن لذت ببرد تلاش می کند؛ فضایی که شخصیت خود و خانواده اش را در آن منعکس کند. دکور منزل و محل کار شما بیانگر این شخصیت است چرا که شما دکور محیط اطرافتان را بر اساس سلایق خود می چینید. امروزه نیز طراحان زیادی گرایش شدیدی به پوستر دیواری سه بعدی (۳D) و انتزاعی دارند.

از ویژگی های این سبک از پوستر دیواری های سه بعدی ایجاد عمق و بزرگ تر کردن فضا است به ویژه در شهر های پر جمعیت که خانه ها دارای کمبود فضا می باشند و آپارتمان ها را کوچک تر می سازند. پوستر دیواری سه بعدی گزینه ی مناسب و هیجانی برای آپارتمان های کوچک امروزی است و به شما کمک می کند تا از فضای کوچک رها شوید. بزرگترین مشکل درمسیر طراحی دکوراسیون منزل، ایجاد نوع درست از  فضایی است که الهام بخش، مهیج و همچنین سرگرم کننده باشد. پوستر دیواری سه بعدی می تواند بدون تلاش زیاد یک محیط چشم نواز را برای شما رقم بزند.

پوستر دیواری سه بعدی در طراحی دکوراسیون

برای اینکه پوستر دیواری سه بعدی جلوه و زیبایی خود را از دست ندهد و محیط را بیش از حد شلوغ نکند بهتر است تنها بر روی یک یا نهایتا دو دیوار نصب شود و برای بقیه دیوارها از کاغذ دیواری ساده استفاده شود. در مکانی که از پوستر دیواری سه بعدی استفاده می شود، نورپردازی دکوراسیون بسیار مهم است و با نور درست جای گذاری مناسب مبلمان، پوستر دیواری تا حد بسیار زیادی می تواند سایز اتاق را افزایش دهد، زیرا تصاویر چنان قدرتمند هستند که یک توهم ایجاد می کنند، به طوری که شما می خواهید تصاویر را لمس کنید.

پوستر دیواری سه بعدی چیست؟

پوستر دیواری سه بعدی از نظر جنس با دیگر پوستر دیواری های معمولی فرقی ندارد اما طراحی آن به گونه ای است که به دلیل سایه هایی که دارد، طرح آن در فاصله حدود سه متری برجسته یا فرو رفته به نظر می رسد و  باید در نظر داشت که برجسته بودن پوستر به معنای سه بعدی بودن نیست. پوستر دیواری سه بعدی از نظر قیمت هم با پوستر دیواری های دیگر تفاوت چندانی ندارد اصولا تفاوت قیمت پوستر دیواری ها در نوع آلبوم و در واقع جنس و برند آنهاست. وقتی از پوستر دیواری سه بعدی صحبت می شود، عموما در ذهن افراد تصاویر برجسته نقش می بندد در حالی که پوستر دیواری سه بعدی دارای طرح سه بعدی تکرار شونده مانند سنگ دکوراتیو، آجر، چوب و غیره را نیز شامل می شود.

پوستر دیواری منظره

برای استفاده از پوستر دیواری بهتر است متناسب با محیط، طرح را انتخاب کنید مثلا برای مکان هایی که به مدت طولانی و برای استراحت در آن هستید طرح هایی مثل مناظر طبیعی بهتر است. اگر از پوستر دیواری سه بعدی با طرح شلوغ که به محیط عمق می دهد استفاده کردید، سایر عناصر دکوراسیون مانند پرده، مبلمان و فرش باید ساده انتخاب شوند. بر دیواری که پوستر دیواری نصب می شود از آنجا که طرح تکرار شونده و یا الگویی خاص مثل کاغذ دیواری ندارد، نباید ساعت، تابلو و تلویزیون نصب شود و اگر خواستید مبلمان را جلو آن دیوار قرار دهید باید این نکته را در نظر داشته باشید که جلوی طرح پوستر را نگیرد.